Mure raseduse peetumisega. 09.07.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Lp.Dr.Galina Litter.
Olen 35.a naine, kaks laste eelmisest abielust-17.a ja 8.a. Oleme uue abikaasaga proovinud 3.a last saada. Eelmine sügis see õnnestus, kahjuks loode ei arenenud ja rasedus peetus, tehti kirurgiline puhastus. Mind on põhjalikult uuritud, kõik paistis korras olevat. Muidugi vanus juba mängib rolli ja ka südame- ning vererõhuprobleemid, saan ravi ning ka kardioloog soovitas kiirustada. Nüüd paar päeva tagasi käisime meestearstil abikaasaga ja tuli välja, et ta on juba pikemat aega põdenud eesnäärmepõletikku ilma eriliste sümptomiteta. Arvatavsti sellest ka rasestumisprobleem ja raseduse peetus. Saab nüüd ravi-iga 2 nädala tagant süst ning ravi pikkus umbes pool aastat, mille ajal tuleb rasestumine edasi lükata. Nüüd suur mure-enesetunne läks mõni päev tagasi kummaliseks-iiveldus, rinnad valusad, pakitsev tunne alaseljas. Kuna mul oli hiljuti tsüklihäire, millega käisin ka arsti juures, ei oska praeguse menstruatsiooni aega täpselt teada. Igaks juhuks tegin täna hommikul testi ja teine triip õrn, aga olemas. Olen rõõmus ning ka väga mures. Kuna eostamine toimus mehe põletiku ajal, kas pean juba ette valmis olema, et ka see rasedus peetub? Vabandan pika kirja eest, aga enda naistearst puhkab ja süda muretseb. Suured tänud vastamast ning kõike ilusat Teile!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Teie mure on mõistetav. Kindlasti püüdke meenutada ja täpsustada viimase menstruatsiooni 1. päev. Korrake rasedusteste kord nädalas, kuni saate aja naistearstile. Hakake koheselt tarvitama vitamiine rasedatele PregnaCaps vm., Möller`s kapsleid rasedatele ja foolhapet väärarendite profülaktikaks. Kõik võib juhtuda, kuid ette muretseda ei oleks õige. Kui rasedus saabus, siis olid selleks ka vastavad tingimused olemas. Kui raseduse diagnoos kinnitub, siis peaks mees sellest oma raviarstile teatama ja võimalusel ravi korrigeerima. Ehk seetõttu õnnestuski rasestumine, et mees sai adekvaatset ravi.
Kui peaks juhtuma, et rasedus peetub või katkeb, siis pöörduge Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinikusse, dr. Kristiina Rull poole, kelle kitsamaks erialaks on raseduste iseeneslikud katkemised ja nende põhjuste sügavamad ja teaduslikumad uurimised.
Soovin teile rõõmsat meelt ja kauni suve jätku. Tänan ilusate soovide eest.
Võite alati aja broneerida naistearst.ee kaudu, vastuvõtud rasedatele sooviga sünnitada teisipäevti.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel puhkuselt Pärnust