Duphastoni manustamine 07.07.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus on selline, kasutan Seropheni 5.-9. päevani ja lisasin nüüd juurde Duphastoni. Ainuke mure, et mitmendast päevast ja kas 1 või 2 tabletti päevas peaksin Duphastoni võtma, kui mu tsükkel on 30 päeva pikk? Enne arst tegi skeemi, aga see ununes.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 24-aastane. Kahjuks unustasite kirjutada diagnoosi ja põhjuse. Kirjeldatud skeemi kasutatakse viljatuse raviks kui on tegemist ovulatsioonide puudumisega ja II faasi puudulikkusega. Mina soovitan järgmiselt: T.Serophene 1. ja 2. m tsüklil 1 tbl. hommikuti 5.-9. päevani. Kui rasedus ei saabu, siis 2. ja 3. m tsüklil 2 tbl. Serophenet. Kokku 30 tbl. Kindlasti tuleb teha ovulatsiooni teste 4 m tsükli jooksul.
T.Duphastoni alates m tsükli 15.-24. päevani 1 tbl. päevas hommikuti, 10 tbl. igas m tsüklis, II faasis.
Peale 4 kuulist ravi võiks veel proovida 4 m tsüklit ilma ravita, siis tuleks muuta otsuseid: suure tõenäosusega kaaluda kehavälist viljastamist, juhul, kui munajuhade läbitavus ja väikevaagen on kontrollitud ja mees androloogil uuritud.
Soovitav tarvitada Livol Multi Total vitamiine naistele ja meestele või Profertil meestele.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt, puhkuselt