Raseduse ajal terav valu maos 11.04.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen 6. nädalat rase ja üleeile öösel tekkis tugev valu maos. Eeldan, et valutas magu, sest valu oli vasakul pool kohe rinna all natukene küljepoole nabast üleval. Valu läks peale lamamist mõne aja pärast üle. Kas see võib tekitada rasedusele probleeme? Sellel ajal ega ka peale seda ei ole olnud ei veritsust ega muid probleeme.

Tervitades,
A.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Suure tõenäosusega oli tõesti mao piirkonna valu. Põhjuseks võis olla mingi äritav söök. Rasedal võivad tekkigda ka röhatised, mis tingitud mao happesuse muutusega. Lootele see mõju ei avalda. Ülle Kadastik