Peale sünnitust paranemine 27.02.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 27-aastane naine, edukast, loomulikust sünnitusest on möödas 4 kuud. Peale sünnitust on mul natukene küll suurenenud voolus ja esinenud on punetust, aga mitte sügelust. Vahekord on mul siiani valulik, kuigi õmblused on paranenud (üks lahklihal ja üks häbememokal). Lisaks on millegipärast kusitiava ümber punane ring. Urineerimisel ei ole see valulik, küll aga vahel intiimpesugeeliga pestes ning täna tundsin ka basseinis ujumas käies ( basseinist väljudes kipitas). Vahel tunnen ka imelikku pakitsust samas kohas või umbes kliitori asukohas. Kas saaksin apteegist käsimüügist midagi osta selle ravimiseks? Varasemalt on Klotrimasooli kreem tekitanud kihelust ja sügelust juurde, seega seda ei ole julgenud kasutada.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Sünnitusjärgselt esinevad sarnased kaebused paljudel. Apteegi käsimüügist saate osta intiimpesuvahendi, mida kastada 2x päevas; Klotrimasool kreemi, mida kasutada peale pesemist; Multi-Gyn ActiGeli, mida saate kasutada põletiku kaebuste puhul; Multi-Gyn Liquigeli, mida saate kasutada enne vahekorda; tupekuulikesed Ecocillin tupe normaalse mikrofloora taastamiseks.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt