Lapse planeerimine 01.02.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Planeerime mõtetes 3 last. Viimasel poolaastal olen aga hädas seljavaluga, arst saatis mind röntgenisse ja määras Arcoxia kuuri. Lugesin tablettide infolehte ja seal oli märgitud, et ravimit ei soovitata ka rasedust planeerivale naisele. Ka alaselja röntgen ei mõju naisele hästi. Kuidas peaksin nüüd toimima ja millal peale seljaravi võiksin taas hakata pereplaneerimisele mõtlema? Olen 38, seega kaugele ei saaks lükata. Seni pole veel ravimeid võtnud ega röntgenis käinud, sest tahan välistada kõik riskid, mis võiksid last ohustada, kuigi rase ma veel ei ole.
Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Olete 38-aastane. Sooovitan uuringud ära teha, vajadusel ravida. Siis oleks arukas vähemalt 1-3 normaalset menstruatsiooni nn. "mööda lasta" ja hakata planeerima rasedust. Kasulikud on vitamiinid naistele Livol Multi Total, lisaks foolhape ja meestele Profertil.
Kui te ei rasestu regulaarse suguelu korral 2-3x nädalas 6 m tsükli möödudes, siis võiks alustada paarisuhte uuringuid.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt