Duphaston 09.12.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Raseduse soov. Menstruatsioon algas 5. dets. Tsükkel regulaarne 28p. Günekoloog määras raviks Duphaston 2tbl. korraga alates 16.ndast-25nda detsembrini kokku 10 päeva.
Raviminfo lehelt lugedes peaks ma võtma aga 10mg -2 x päevas ja 11-ndast-25nda tsüklipäevani ehk siis kokku 14 päeva (15ndast-29detsembrini). Kuidas ja millal ja kui kaua oleks kõige õigem tablette võtma hakata? Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui määrata toetuseks seda ravimit, siis määratakse 16-ndast tsüklipäevast. , võib võtta kas 20mg korraga või 1 tbl x 2, olulist vahet pole. Kui on oluline kollaskeha puudulikkus, reeglina ka tsükkel ebaregulaarne, siis on ravi algus 11-ndast tsüklipäevast ja kokku 14 päeva. seega usun, et teile on õigesti ordineeritud ravi. Dr kadastik