Rasedus ja ultraheli vol2 16.10.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
esimest last enam rinnaga ei toida, võtan raseduse algusest saadik Elevit vitamiine.
See määrimine on veritsuseks muutunud, st heledam veri.
Väga palju ei tule, aga ei saa öelda ka, et vähe.
Aa, seda ka, et enne veritsuse tekkimist läks mu voolus (siis kui kõik veel korras oli) selliseks tükiliseks nagu kohupiim.
Kas see veritsus võib sellest olla?
Ja eile günekoloog vaatas emakakaela, seal on mingi arm, vist sünnitusest.
See pidi paranenud olema.
Aga mis täpp see ikkagi seal emakakaela juures oli?
Oligi lootemuna? Ja kui oli, siis mida see emakakaela juures tegi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Vastused vol2:
-pidev veresegune määrimine raseduse ajal viitab suure tõenäosusega patoloogiale; aitab vaid äraootav taktika;
günekoloogilise verejooksu puhul, 1 side või 1 tampoon tunnis, tuleb koheselt pöörduda valvehaiglasse;
-kodujuustu sarnane tupevoolus on tüüpiline tupeseeninfektsioonile, mida rasedatel esineb sagedamini; selle leevendamiseks on käsimüügis Multi-Gyn FemiWash, tupekuulikesed Ecocillin ja Klotrimasool kreem; määriv veritsus võib olla ka põletikulistelt tupe limaskestadelt;
-emaka kaelal on sünnitusjärgne haavand, mis põletiku puhul võib samuti veritseda;
-kuna mina ei ole teid kunagi näinud ega vaadanud ka günekoloogilise ultrahelianduriga, siis ei hakka vastuseks ennustama:..."Aga mis täpp see ikkagi seal emakakaela juures oli? Oligi lootemuna? Ja kui oli, siis mida see emakakaela juures tegi?"
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt