Rasedus ja ultraheli 15.10.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Sünnitusest on möödas 6,5 kuud. Plaanisime mehega uut last. Nüüd olen rase.
Mees tuli koju 19. septembril ja esimese hCG testi tegin 29. septembril, hCG näit oli 3,08. Siis tegin uue veretesti 1. oktoobril, hCG näit oli 21,53. Siis tegin veel ühe veretesti 4.oktoobril ja näit oli tõusnud 75,79 peale.
Täna, 15. oktoobril hakkas mul pruunikalt määrima, läksin erakorralisse Rakveres, seal tehti hCG test ja näit oli 1095,41.
Aga ultraheli ei näidanud rasedust, emakaväline ka polnud, sest arst vaatas munajuhad üle. Aga ta nägi pisikest täpikest emakakaela juures.
Kas see võib olla rasedus? Ja kas see täpike valmistub emakast lahkuma?
Arst soovitas uue ultraheli teha (see on mul nüüd Tallinnas 19. oktoobril)
Peale sünnitust on päevad 1x olnud (10.-25. august)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen kirjast, et olete 22.a. ja 6,5 kuud tagasi sünnitanud.
Ega te ei imeta 1. last? Rinnaga toitmine muudab hormoonide taset.
Kui HCG on 1095,41, siis viitab see rasedusele.
Õige on jälgida kaebusi, korrata günekoloogilist ultraheliuuringut ja vajadusel ka HCG kord nädalas või harvem.
Soovitav on tarvitada vitamiine rasedatele PregnaCaps ja Möller`s kapsleid rasedatele.
Määrimise ajal tuleks hoiduda suguelust, füüsilisest koormusest.
Vaid aeg näitab, kuidas läheb edasi kahtlustatava rasedusega.
Günekoloogiline verejooks on üks side või tampoon tunnis, siis tuleb pöörduda valvegünekoloogia osakonda.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt