Füsioteraapia raseduse ajal 24.08.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17 + 5 nädalat rase ja kuna mu selg juba kuu aega mulle valu teeb, siis saatis günekoloog mind füsioteraapiasse. Esimene sessioon oli täna ja ma olin üllatunud, kui palju üks rase ennast painutama ja sirutama peab. Kuna mu oma günekoloog on hetkel puhkusel, siis küsiksin Teilt, kas sellised positsioonid ikka on rasedusele head. Nimelt, tuli mul suruda põlvi vastu rinda ja kasutades tuharalihaseid sirutada alaselga, hoides kõhtu sees, lõpuks oli seljamassaaž, mille ajal pidin kõhuli lamama. Olen oma kõhuelaniku pärast hetkel väga mures. Sessioone kokku peaks olema 9.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tähtsaim on leida valu tekitav põhjus ja õige diagnoos!
Soovitan pöörduda diplomeeritud taastusravi ARSTI poole. Kindlasti öelge, et olete rase, kaasa raseda pass. Kui arst on teinud otsuse, siis harjutusi võib läbi viia füsioterapeut.
Omal soovil võite külastada vesivõimlemist, rasedate võimlemist, ujuda, veeprotseduuridel käia jpm. Kasu on rasedusaegsetest erinevatest pandaažidest.
Hoidke kaal normi piires, kandke mugavaid jalanõusid.
Kasuks on jalgrattasõit. Vältida tuleks traumasid.
Iga harjutuse kohta võite paluda selgitusi ja nõustamist.
Kirjutage üles kindlate loote liigutuste tundmise kuupäev.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt