Kas raseduse esimesel trimestril võib reisida? 22.03.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus selline, et kuu aja pärast on planeeritud 3 nädala pikkune tööalane lähetus välismaale(lennukiga). Mõned päevad tagasi aga selgus, et ootan last. Siit küsimus, kas raseduse ajal on reisimine lubatud?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui rasesdusega on kõik korras ja ka varasemalt pole ka probleeme rasedustega olnud, siis kuni 30-nda rasedusnädaalni on lubatud reisida. Kaasa peaksite võtma rasedusega arvele minnes teile antud raseda kaardi. Soovitav oleks kuni 3-4 tunnipikkused reisid. Kindlasti sooviitaks iga 30-45 minuti järgi võimaluste piires liikuda lennukis ja juua piisavalt vett. Head reisi soovides Dr Kadastik