Menstruatsioon 20.10.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Viimati algasid päevad 10ndal septembril, oktoobris pole menstruatsioon siiani alanud. Tegin 2 korda hommikul After 10 ribatesti, oli negatiivne. Öelge palun, kas see test on usaldusväärne või on mingeid paremaid? Kas äkki plaattest on täpsem? Viimane korda arstil käies sain põletikuravi. Esineb ka praegu voolust. Kas päevad võivad hilineda võimaliku põletiku pärast? Kas günekoloogi juurde minnes on mul õigus paluda raseduse määramist verest? arstile saan järgmine nädal.Kui oleksin rasestunud septembri alguses, siis kui kaua saab veel aborti teha? Olen väga mures, palun vastake küsimustele. Aitäh! 23-aastane naine.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui rasedustest hommikusest uriinist on negatiivne ja menstruatsiooni peetus on rohkem kui 35 päeva, siis on rasedus ebatõenäoline.
Vastan küsimuste esitamise järjekorras:
1) apteegi testid on usaldusväärsed kui teete neid õigesti vastavalt õpetusele hommikusest uriinist; korrake rasedusteste 1x nädalas.
2) võimaliku põletiku tõttu menstruatsioon ei hiline
3) kuna tegemist oleks soovimatu rasedusega, siis ei ole mingit õigust ega ka vajadust tehe kalleid teste veeniverest; vajalik on günekoloogiline ultraheliuuring, millest piisab.
Paluge nõustamist hoidumiseks soovimatust rasedusest: kui te ei suitseta, siis sobiksid madaladoosilised antibeebipillid Mercilon, EVRA plaastrid või Nuvaring vm.
4) Eestis kehtib "Raseduse katkestamise seadus", mille järgi saab omal soovil katkestada rasedusi kuni 11+6, alla 12. nädala.
Omal soovil raseduse katkestamine on üldjuhul tasuline teenus.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt