sünnitusjärgsed õmblused 08.09.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Mul on natuke piinlik sellise asjaga tülitada, aga ehk oskate nõu anda. Mul lõigati sünnituse ajal lahkliha katki ja pärast õmmeldi, tehti ka teisi õmblusi. Möödas on neli kuud, aga ma ei tunnetata ikka veel oma lihaseid, nii et saaksin neid treenida. Tundub, et lahkliha on kinni õmmeldud ainult pealmised kihid, et lihas ise ei olekski nagu ühendatud. Pärakuümbruse lihas enam ei toimi - seal ka midagi õmmeldi, nüüd ripub päraku juurest allla "sabake" - nagu lihase ja naha osa, mis on kuskilt üle jäänud ja nüüd tekitab ebameeldivat tunnet ja ka hügieeniprobleeme. Ühesõnaga, tundub, et mind lõigati pärakuni lahti ja pärast ei ole õmblemine õnnestunud (seda tegi ämmaemand, mitte kirurg), et lihased on jäänud ühendamata või on valesti ühendatud. Tunnen ennast väga halvasti sellise piinliku probleemi pärast, mees tunneb juba huvi, et millal sünnitusjärgne taastumine lõppema hakkab, aga ma ei julge intiimsuhetele veel mõeldagi. Kas pean lihtsalt taastumist ootama (treenimine tundub asjatu) või oleks võimalik neid elundeid kirurgiliselt taastada? Naistearsti juurde ei ole julgenud ka minna.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Sünnituse ajal on teostatud lahkliha pilustuslõige.
Soovitan esmalt pöörduda samasse asutusse, kus olite rasedusega arvel või, veelgi parem , samasse asutusse, kus sünnituse lõppedes on tehtudi kirurgiline korrektsioon. Peale läbivaatust arst otsustab, kas vajaksite sekundaarseid õmblusi.
On võimalik ka kirurgiline-günekoloogiline tupeplastika.
Väga tubli lahkliha plastika spetsialist on dr.Tiiu Hermlin Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinikust. Soovitan broneerida aja.
Pärasoole kirurgidest on tuntud dr.Jüri Kivimäe, kes võtab vastu Erahaiglas Fertilitas, www.fertilitas.ee
G.Litter, www.naistearst.ee