Raseduse pikkus 10.07.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on suur mure. Nimelt käisin arstil 26.juuni ja siis arst vaatas uh-ga ja ütles, et lootekott on aga südametööd pole nii vara näha ja rasedust arvestas, et on 5+1 (viimased päevad algasid 21.mai) ja pani uue aja tänaseks(10.juuli).
Mure seisneb aga selles, et täna ütles mulle arst jälle, et rasedust on 5+1 ja südametööd on näha. Ma ei mõista seda kuidagi, selleks pandigi ja uus aeg, et nii vara pole veel ju südametööd näha aga uh oli näidanud 5+1 ja arsti ebatäpsest seletusest ei saanud ma ka aru, et kuidas see siis ikka sama on, kuigi süda lööb. Ma ise arvaksin, et rasedus on peetunud, kui ta on ikka sama suur kui viimasel visiidil aga loode pidi olema kasvanud küll.

Kas uh võis valetada või arst eksis sellega , et lootel süda lööb?

Tänan aitamast

Triin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Triin!
Rasedus on siis kinnitatud, kui on näha loode ja loote südamelöögid.
Esimesel külastusel oli rasedus veel liiga väike. Suure tõenäosusega nägi arst vaid lootepõit ja mõõtis oletatava raseduse suuruse lootepõie järgi või viimase menstruatsiooni 1. päeva järgi.
Teisel külastusel on suure tõenäosusega mõõdetud loote kehapikkus ja raseduse suurus määratud selle järgi.
Jääb mulje, et arst väljendas end teile ebaselgelt või saite arstist erinevalt aru.
Muretsemiseks ei ole põhjust, kui oli jälgitav loode ja tema südamelöögid. Teine ultraheliuuring on täpsem. Esimese uuringu kohta käivad selgitused ei oma seetõttu enam mingit tähtsust. Ka edaspidi võivad erinevate parameetrite järgi loote vanuse numbrid erineda. Kõikumine ja erinevus suuruses menstruatsiooni järgi on normi piires kuni 2 nädala ulatuses. Rasedus ei ole matemaatika, vaid pidev areng.
Soovitused:
-ostke kõik eesti autorite raamatud rasedusest ja imikutest
-tarvitage uusi Livol Multi Total vitamiine rasedatele
-külastage rasedate loenguid, kus saate esitada enam selgitust vajavaid küsimusi
-ärge asjatult muretsege, nautige oma rasedusaega; kaasajal on ju seda aega harva
G.Litter, www.naistearst.ee, puhkuselt Pärnust
Soovitan ka raamatut "Naistearsti nõuanded".
http://www.apollo.ee/product.php/0761893
Palun vabandust hilisema vastuse pärast leviprobleemidega seotud põhjustel.