rasestumine 13.10.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Austatud dr Litter
> Mul on Teile veidi omapärane küsimus.

> Armastan välismaalasest abielumeest ja tema mind, ning me mõlemad
> soovime ühist last. Ma ei soovi aga temaga seksuaalvahekorda,
> sest sellise kohtumise järel varisen emotsionaalselt
> täiesti kokku. Minu jaoks on emotsionaalselt ületamatu meie
> intiimse kohtumise järel endaga toime tulla, kui ta on tagasi
> oma pere juures.

> Sellest ka küsimus - kas on võimalik nö koduste vahenditega ja ilma
> vahekorrata sperma naise organismi viimise tulemusel rasestuda? Ehk et
> mehel lasta sperma nõusse lasta ja sperma seejärel kohe
> nõust oma organismi toimetada? Kui väike või suur võib sel moel rasedaks
> jäämise tõenäosus olla, kui üldse? Ja kui see võib siiski viia
> rasestumiseni, siis mil moel oleks seda kõige õigem teha?

> Või on vahekorrata viljastamise ainus moodus kliiniku kunstliku
> viljastamise teenuseid kasutades?

> Olen 39 aastane ja mees on 35 aastane. Sünnitanud ega aborti teinud ei ole.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Teil on õigus, selline probleem on esmakordselt minu praktika jooksul.

Vastus saab olla vaid teoreetilist laadi. Kaldun arvama, et koduste vahendite kasutamisel on tulemuse saavutamine seotud raskustega, asjatute pingutustega. Kuid, proovida võib. Meie vanad ämmaemandad on näinud sünnitajaid terve neitsinahaga.
Kindlasti ei tohiks spermat koguda kuskile anumasse, vaid võiks lasta sattuda vähemalt tupe esikule. Kui lubrikatsioon on piisav, siis hea liikuvusega spermatosidid ehk jõuaksid mingi ime läbi ka emaka kaelani. Teiseks võiks ehk mees ise või teie ise kohe oma kindlasti sooja käega või soojade sõrmedega viia spermat tuppe. Garantiid ei ole, kuid täiesti terve naine ja täiesti terve mees võiksid teoreetiliselt ka nii rasestuda.

Viljatuse laborites kasutatakse mehe valitud sperma viimist spetsiaalse süstlaga läbi emaka kaela. Seda protseduuri nimetatakse inseminatsiooniks.

Soovitaksin veel nõu pidada dr.Punabiga, dr.Ehrenbergiga - samast portaalist ja www.meeste.kliinik.ee, dr.Sõritsaga http://www.fert-c.ee/elite/index.html ja www.novavita.ee

Rasestumise soodustamiseks tuleks kasutada rasedate vitamiine, naistele Femiroyal ja meestele Menroyal vitamiine, kehaomaseid libesteid, nagu sülg. Sperma peab olema kehatemperatuuril. Jahtumine ja kuivus hävitavad spermide liikuvuse.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt