Loote kuklavolt 20.12.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käisin UH-s ja mulle öeldi, et loote kuklavolt on kriitiliselt suur (3.1mm) Arvetuslikult oli mu rasedus sel hetkel 9+5näd. Kas selline kuklavoldi suurus viitab loote väärarengule?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Sellise suure kuklavoldi korral tuleks teha lootevee uuring raseduse umbes 16-ndal nädalal., siis saab lõplikult midagi öelda. Kuklavoldi suurus üle normi selekteerib välja riskigrupi, samas tegelikult patoloogiat esineb harva. Selleks ongi vaja teha lisauuring.