esimesed ämmaemanda visiidid 11.09.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
olen 27-aastane. Varem rasedusi ega aborte pole olnud. Rasestumisvastaseidtablette (Mercilon) võtsin ilma vahedeta ligi 4 aastat ja lõpetasin jaanuaris sellel aastal. Nüüd viimased päevad hakkasid 07.07.08 (tsükkel regulaarne 28 - 30 päeva). Kuna päevad ei alandud, siis tegin 18. - 19.08 kaks rasedustesti, mis mõlemad näitasid selget positiivset tulemust.
Ämmaemanda visiidile sain aja 09.09.08 ja järgmisel päeval andsin ka vereanalüüsi. Ultraheli ajaks määrati 30.09.08. Ämmaemand vaatas läbi, võttis analüüsid ja ütles, et kui testi õigesti tegin ja kuna emakas on küll suurenenud, et tõenäoliselt on tõesti tegemist rasedusega. Esmasel vaatamisel ütles, et emakakael on ilus-puhas. Ütles, et 8. - 9. nädal.
Nüüd olengi segaduses. Olen lugenud, et rasedust hakatakse arvestama viimase tsükli algusest (minu puhul siis 07.07). Selle arvestuse järgi on mul käimas 10. nädal. Kas ta ütles mulle siis hoopis loote arvatava vanuse?
Samas lugesin, selleks et Tallinna linnalt sünnitoetust saada, peab rasedusega arvel olema 12. nädalaks. Kuna mul järgmine visiit on määratud 30.09 (selleks ajaks pidid saabuma kõigi analüüside tulemused ja siis pidid nad mind rasedana vormistama), siis minu arvestuste järgi on mul selleks ajaks juba 13. nädal käsil. Kas siis juba hilja ei ole? Raha ei ole loomulikult peamine, aga abiks oleks ikka. Kas võib olla nii, et olen ise lootusetult enda visiidile registreerimistega hiljaks jäänud ning oleks pidanud otsima võimalusi varem arstile saada?
Võib-olla ma muretsen ülearu ja peaksin hoopis rahulik olema. Olen lihtsalt kuulnud, et paljudele naistele tehakse juba varases staadiumis UH ja nad saavad teada, kuidas nende lapsega on. Mina olen aga pea 2 kuud teadmatuses. Või on see nii, et kui otseselt kaebusi ei ole (nt. valusid või muutunud voolust), siis põhjust halba karta ei ole.
Teid juba ette väga tänades ja parimate soovidega,
Kristi

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kristi!
Tegemist on teie 1. rasedusega ja olete tõesti asjatult ärevil.
Kuna olete rasedusega juba vastuvõtule pöördunud, siis suuruse ja raha arvestusega on kõik korras.
Rasedus kestab 40 nädalat, kiiret ei ole.
Soovitused:
-hakake tarvitama rasedate vitamiine
-tarvitage Omega 3 Möller`s kapsleid
-kasutage intiimpesuks 2x ööpäevas apteegi intiimpesugeeli Lactacyd
-ostke kõik eesti autorite raamatud raseduse ja imikute hoolduse kohta
-ärge asjatult muretesge, füsioloogilise rasedusega võib tegelda vaid ämmaemand
G.Litter, naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt