Limakork 28.03.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Limakork eemaldus üle 2 nädala tagasi. Kas nii kaua ilma limakorgita olemine võib olla kahjulik? Kas suguelu võib elada?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Teie emakakaela näärmed produtseerivad lima edasi, seega moodustub emakakaela uus nn. limakork. Kui Teil ei ole enneaegse sünnituse ohtu ja kui lootevesi on puhkemata võite suguelu elada.