Rasedus ja antikehad 29.04.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Mul on selline mure,et mul on reesusnegatiivne veri ja 5 aastat tagasi katkes esimene rasedus 6 nädalal. Praegu jookseb mul 24+4 nädal, teine rasedus. Raseduse alguses leiti antikehad 1:8. Kui käisin looteveeuuringul siis tehti mulle anti d süst. Tänase seisuga käisin arsti juures jakuu aega tagasi tehtud vereproov näitas 1:16. Mul on selline küsimus,et kas see süst oli vajalik kui juba veres on antikehad? Kas see asja hullemaks ei teinud? Milline on antikehade tiitri piir kui hakatakse midagi tegema? Andsin täna uue vereproovi ning vastusega läheb aega?
Ette tänades Mari

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kuna teile tehti süst, siis antikehade mõningane tõus on sellest. Nüüd tuleks jälgida nende tiitrit . Suiure tõenäosusega ak ei tõuse(kuna ak on just väljastpoolt antud. Kui tõus on üle 1: 64, siis võetakse midagi ette. DR Kadastik