loote anatoomia ja väikeaju 20.03.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käisime arsti juures loote anatoomiat tegemas ning arstile tegi muret, et lapse väikseaju parem sagar on väiksem kui vasak ning lapse (tüdruk). Tema arvates hetkel pole põhjust lisauuringuid teha, sest muud analüüsid on siiani korras olnud ning kutsus 7 nädala pärast tagasi. Kas on võimalus, et lapse kasvades muutuvad parem ja vasak pool võrdseks ja kui mitte, siis mis probleeme see põhjustada võib? Kas seda võiks põhjustada see, et mu veres on toksoplasmoos või jätsin paar nädalat tagasi duphastoni võtmise järele?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite ärevusega kirjutada oma vanuse ja rasedusanamneesi.
Unustasite märkida asutuse, kus teostati uuring.
Ultraheliuuring on suurelt osalt subjektiivne, ning sõltub eelkõige kogemustest. On selge, et vähemate kogemustega vaatajad võivad interpreteerida normaalseid visualiseeritavaid kujundeid omamoodi.
Soovitan enda rahustuseks pöörduda Erahaiglasse Fertilitas tasulisele 3D-4D ultraheliuuringule, dr Marek Šois, registratuur 6059600.
www.fertilitas.ee-teenused-sünnitusabi-rasedusaegne jälgimine-uurimismeetodid-ultraheliuuring-II trimestri ultraheliuuring.
Küsimuste püsimisel saate pöörduda Keskhaigla tasulisele ultraheliuuringule dr. Ferenc Szirko või Tartus dr. Aivar Ehrenbergi tasulisele vastuvõtule.
Kõik Teie poolt loetletud verisoonid ei ole teaduslikku kinnitust leidnud.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt