Väike rasedus ja Metrodinazoli küünlad 28.10.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Alustasin menstruaaltsükli 20-ndal päeval BV ravi Metrodinazol 500 ravi tupeküünaldega. Ravi lõppes 3 päeva tagasi. Enesetunne on olnud viimastel päevadel vilets: iiveldus, väsimus, õhtuti väike palavik. Täna hommikul tegin rasedustesti ja see oli positiivne. Rasedus iseenesest on mele perele hea uudis, kuid mure on seotud Metrodinazoli võimaliku mõjuga lootele raseduse nii varajases staadiumis.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse, eelneva rasedusanamneesi ja selle, mitu tupekuulikest kasutasite.
Kirjutate, et : "Enesetunne on olnud viimastel päevadel vilets: iiveldus, väsimus, õhtuti väike palavik. " Kõik Teie poolt nimetatud kaebused viitavadki rasedusele.
Teadvalt rasedale patsiendile metronidasoolpreparaate üldjuhul ei ordineerita alla 12. rasedusnädala. Eriti suukaudseid. Trihhomoniaasi raviks on need vajalikud ja neid saab määrata üle 20. nädala.
Lokaalse ehk tupesisese raviga on riskid ülimadalad ehk peaaegu olematud, sest tupekuulike koosneb peamiselt kakaovõist, mis sulab kehatemperatuuril ja valgub tupest välja. 1 kuulike ööpäevas ei ole suur annus. Samas võib BV - bakteriaalne vaginoos olla viljatu paarisuhte põhjuseks.
Soovitan broneerida aeg naistearstile rasedate päevaks rasedana arvele võtmiseks ja täpsustada, mitu tupekuulikest mis ajast mis ajani asetasite ööseks tuppe. Naistearstil on võimalik teha kõik rasedate ravijuhendis määratud uuringud loote arengule ja väärarenditele.
Rasedatele ordineerime BV puhul Vagisan tupegloobuleid.
Soovitused:
-lõpetage ravi
-kasutage intiimpesuks günekoloogilist lahust Lactacyd pH-ga 3,5 2x ööpäevas
-kasutage toiduks biojogurteid, biokeefiri jm.
-hakake tarvitama rasedate vitamiine
-lõpliku otsuse teete ikkagi ise
Rasedus tekib ja areneb vaid siis, kui selleks on vastavad tingimused. Väga oluline on Teie vanus.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt