Antibiotikum ja raseduse planeerimine 06.10.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Ospamox (Amoxicillinum) on väidetavalt rasedatele lubatud preparaat, kuid kas raseduse planeerimisel peaks siiski arvestama dr Sõritsa nõuannet, et planeerida siis antibiotikumi võtmisest on möödas kolm nädalat. Ravi määrati profülaktikas hamba implataanti paigaldamisel.

Last üritanud saada ca 2 aastat. 32 a, tsükkel regulaarne 26-28 päeva. Tervise- ja kaaluprobleeme ei esine. Laparoskoopia käigus 2007. a alguses tuvastati I astme endometrioos ja polütsüstilised munasarjad. Arst määras Seropehene, mida olen võtnud 8 kuud, samas kirjutab retsept, et kui viljastumine pole toimunud ka pärast 3- ov-ga lõppenud ravikuuri, ei ole ravi jätkamisel mõtet. Lisaks määras arst 3 Pregnyl süsti, millest 2 olen saanud. Mees korras. Kas järgmine samm võiks olla kunstlik viljastamine...

Suurimad tänud

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui on võimalik, siis loomulikult võiks planeerida ja kolm nädalat oleks vaba antibiootikumist enne rasestumist. Ravim on ikkagi ravim, kuigi antud preparaat on tõesti lubatud võtta raseduse ajal.
Ovulatsiooni stimultatsiooni pikkus on individuaalne ja skeemid erinevad. 6-8 kuud Serophene võtmine on tavapärane, kuid tõenäolilset tuleks lisada preparaate juurde kui 3 kuu jooksul ainult Serophenega ei rasestu. Oluline on folliikli kontroll stimultsiooni käigus(ultrahelis).Kas soovitada teile nüüd kohe kunstlik viljastamine on väga raske, kuna ei tea ju teie hormoonide tulemusi ja kuidas arenes folliikel stimultasiooni käigus ja kuidas kasvas emaka limaskest. Pregnyli lisamine on üks skeemidest ja seda võiks 3 kuud ikka teha.Dr kadastik