flukonasool ja rasedus 27.09.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Loodan väga, et saate mind minu küsimuses aidata. Alates juuli lõpust hakkasin rasedust planeerima. Enne seda olid mind vaevanud püsivad naistehädad (seen) mille vastu oli arst mulle kirjutanud ravimit Flukonasool suukaudsena. Kuna tupes tekkis jälle kihelus ja voolus oli halb, tegin kindluse mõttes rasedustesti, mis oli negatiivne ja seejärel võtsin ühe Flukanasooli kapsli. Hiljem, päevad jäid ära ja selgus, et olen rase. Hetkel olen 7-ndat nädalat rase arvestades viimase menstruatsiooni esimesest päevast ja Flukanasooli võtmise ajal oli seega 4-s rasedusnädal. Flukanasooli ravimiinfos on kirjas, et rasedatele see ravim soovitatud pole.
Mida nüüd tegema peaksin? Kas on põhjust muretseda ja kas nimetatud ravim võib lootel põhjustada väärarenguid?
Arstile sain aja alles 19.oktoobriks.

Vastust ootama jäädes ja ettetänades,

murelik naine 25.a

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tõesti Flukonazol ei ole soovotav raseduse ajal, kuna võivad tekkida väärarengud. Kas just teil seda juhtub, ei oska keegi õelda. Soovitaks teha võimalikud skriiniguuringud raseduse ajal. Kui raseduse kulg on normis, siis peaks olema kõik korras. DR Kadastik