Ravimite mõju rasedusele 06.09.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Plaanime pisiperet, aga mees on kasutanud paar kuud ravimit Pentasa 500mg(toimeaine mesalasiin) ja peab kasutama seda veel umbes 3kuud. Küsimus oleks, kas see ravim võib kuidagi halvasti mõjuda beebile kui peaksin lähiajal rasestuma?

Ette tänades
Laura

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Laura!
Loen ravimi infost:
Spetsiifilise põletikuvastase toimega ravim, mis toimib sooleseina. Pentasa tabletid toimivad spetsiifiliselt pärasooles olevasse põletikulisse sidekoesse.
Kõrvaltoimete loetelus ei ole kirjeldatud spermogrammi muutusi. Ka ravimi tarvitamine 5-6 kuud ei ole pikk aeg
Kui Te rasestute, siis on olnud selleks soodsad tingimused olemas. Rasestumiseks on vajalik vaid 1 spermatosoid miljonitest ja miljonitest.
Ärge asjatult muretsege. Kui Te ei rasestu 1 aasta jooksul, siis pöörduge naistearstile viljatu paarisuhte uuringuteks.
Unustasite oma vanuse kirjutada.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt, kell 22.38