Rasedus ja mandlipõletik 29.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere doktor

Tahaksin teada kuidas mõjub lapsele see kui ema põeb mandlipõletikku, millised ohud võivad sellel olla, kas laps võib sõndida enneaegsena ja kas tal veres võib leiduda põletikuline bakter. Ja veel tahaksin teada kui rasedal võetakse vereproovi kas siis seal on na"ha et kusagil organismis on rasedal p]letik.

Ta"nan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Kõik arstlikult diagnoositud põletikud on ohtlikumad kui nende ravi. Raseda veres toimuvad mitmesugused muutused ka füsioloogiliselt. Naistearstid oskavad hinnata raseda veres patoloogilisi muutusi. Enneaegsuse üheks põhjuseks on põletikud, kuid sagedamini sugulisel teel levivad. Lapse veres ei pruugi olla baktereid. Loodet kaitseb lootevesi. platsenta jm. On olemas nn. platsentaarbarjäär loote kaitseks. Viirused kahjuks läbivad barjääri ja mõned ravimid, mida seetõttu rasedatel ei kasutata.

Püüdke olla võimalikult terve ja rahulik. Rääkige oma arstiga.

Teile õnnelikku rasedusaega soovides,

naistearst G.Litter