kaalu tõus raseduse ajal 28.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Raseduse 7 nädalal olin võtnud juurde 2 kg, mis sealt langes 1 kg võrra ning 12 nädalaks taastus, nüüd on 16 nädal, kuid juurde pole rohkem midagi tulnud, oksendanud ei ole, söön korralikult. on see normaalne, et üldse juurde ei võta, või millal peaks selle pärast muretsema hakkama.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Kui Te tunnete ennast hästi, Teie analüüsid on korras, Te toitute mitmekülgselt ning Teie laps kasvab hästi ei ole muretsemiseks põhjust. Lapse kasvu jälgitakse mõõtes Teie kõhu ümbermõõtu ja emakapõhja ja sümfüüsi vahelist kaugust. Kindlasti saadab Teie naistearst Teid ka ultraheliuuringule raseduse 18-20 (21) nädalal. Raseduseaegne kaalu tõus on tavaliselt 8-12 kg. Kaalu tõus on iseloomulik just peale 20 rasedusnädalat. Kui Teie kaal on aga tavalisest suurem (olete ülekaaluline) , ei pruugi kaal kogu raseduse ajal tõustagi rohkem kui 2-5 kilogrammi.

Ilusat rasedusaega soovides Aire Sekavin