Rasestumine 29.08.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mure järgmine: soovime oma peresse teist last, kuid seni lootusetult. Nimelt kasutasin 3 aastat Logest tbl. nüüd pole neid võtnud juba 4 kuud(mai kuni august), kuid tita ootele pole ka jäänud. Menstruatsioon käib kogu aeg regulaarselt, tsükli pikkus 26 päeva. Ise 33 aastane ning esimese lapsega(3a.)mingeid probleeme ei olnud. Kas on põhjust tõsisemalt muretseda või piisab
mõnest lihtsamast vahendist, nt. proovida esiteks ovulatsiooni testi, sest äkki ei toimugi ovulatsiooni.

Olen väga tänulik Teile vastuse eest ette.
Kerty

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Neli kuud pole küll mingi aeg, millepärast peaksite muretsema. Füsiloogililelt ongi naisel paar tsüklit aastas , kus polegi ovulatsiooni. Kui olete aasta üritanud ja midagi pole juhtunud, siis pöörduge günekoloogi poole. Ovulatsioonitesti võite ikka teha. Elage regulaarslet 2-3 korda nädalas suguelu ja ärge kramplikult mõelge, et nüüd peate kohe rasestuma. Dr kadastik