Basaaltemperatuur 26.08.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
tsükli pikkus on mul 27 päeva, regulaarne. Olen ikka aeg ajalt basaaltemperatuuri mõõtnud ja tõus kuskil tsükli 16-ndal päeval. Seekord oli tõus alles 21. päeval, ehk siis umbes 6 päeva enne oodatavat mensest. Kas on võimalik, et ovulutsioon toimus ikka ca 14 päeva enne päevi ja temperatuur lihtsalt tõusis mingil x põhjusel hiljem või toimuski ovulutsioon nii palju hiljem. Aitäh vastamast.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ovulatsioon võib toimuda ka muul ajal, mitte igakord just tsükli keskel. Kui teil sellel hetkel ei olnud kehatemoeratuuri tõusu nt haiguse tõttu, siis pidi olema ikkagi ovulatsioonist tingitud temepratuuri tõus.Dr kadastik