rasedus ja kõhuvalu 06.08.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere dr Litter!

Olen 4-5 nädalat rase (vanus 27, esimene rasedus), ultraheli on alles 23. augustil. Mulle teevad muret alakõhuvalud, mis meenutavad menstruatsioonivalusid, aga ei ole nii intensiivsed. Valu tekib aeg-ajalt ja kestab paar sekundit. Olen tähele pannud, et selle kutsub esile nt pingutus, ja ka nt täis põis. Neid valusid hakkasin märkama paari nädala eest, kui olin teinud rasedustesti, st sain oma rasedusest teadlikuks. Valud ei ole esinenud iga päev. Muid kaebusi ei ole, st voolus on normaalne ja enesetunne normis.
Saan aru, et kuna ultraheli pole veel tehtud, siis on raske üldse raske midagi raseduse normaalsuse kohta öelda, aga kuna ultrahelini on veel paar nädalat, siis rahuliku une nimel sooviks teada, millega selliste valude puhul võiks tegemist olla ja kas peaksin varem arstile pöörduma?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen Teie kirjast, et see on Teie 1. rasedus.
See on ka Teie esimene kogemus rasedusega. Sarnane mure esineb esmasrasedatel. Kui Teil ei esine veresegust määrimist, siis ei pea ilmtingimata kohe naistearstile pöörduma. Raseduse kasvades emakas suureneb, laienenvad veresooned ja tekib närvilõpmete ärritus. Ka normaalne raseduse kasvamine võib olla mõnedele patsientidele tajutav.
Soovitused:
-ostke apteegist vitamiinid rasedatele
-ostke apteegist intiimpesugeel Lactacyd ja peske välisgenitaale 2x ööpäevas, sest vooluse hulk rasedatel suureneb
-külastage emadekooli-loenguid rasedatele
-külastage rasedate võimlemist ja ujumist
Varem peab pöörduma valvearstile vaid verejooksu tõttu, mis günekoloogias on 1 side või 1 tampoon tunnis.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt