Kas rasedus võib olla peetunud? 02.07.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere dr.Litter.

10. mail võtsin viimase Yasminelle pilli ning päevad hakkasid 14. mail. Rasedustest näitas positiivset tulemust 14. juunil.

Täna, 02. juulil, arsti juures UH-s käies määras arst aga raseduse suuruseks ainult 5 nädalat ja loote südamelööke polnud veel näha. Arst arvas, et tegemist on olnud tsüklihäirega ja olen rasestunud natuke hiljem kui päevade järgi võiks arvata ning palus järgmisel nädalal tagasi tulla.

Koju jõudes vaatasin aga kalendrist, et rasedustest näitas posiiivset tulemust juba nii vara... Kas on võimalik, et ma rasestusin tõesti hiljem ja rasedustest näitas tulemust väga vara või hoopis valesti? Või on sellisel juhul tegemist siiski peetunud rasedusega?

Ilusat suve!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Võimalusi on mitmeid:
-välistada tuleks emakaväline rasedus,
-rasedus võib olla hiljem "pesastunud", nii nagu on sageli menstruaaltsükli häirete korral,
-ultraheliuuringut tuleb korrata, kui on sünnitamise plaan, et olla kindel raseduse arengus ja suuruses.
Rasedus on kinnitatud siis, kui on näha loode ja südamelöögid. Reeglina on see alates (6)7. nädalast.
Pillide tarvitamise ajal või hiljutisel lõpetamisel võib olla teoreetiliselt ka valepositiivseid tulemusi.
Nädala pärast saab arst täpsutada olukorra ja ebaselguse korral on võimalik teha ka rasedushormooni uuring veeniverest.
Vaid aeg annab selgust. Rasedusega peab arvel olema alates 12.nädalast. Arstile peab pöörduma vähemalt 11. nädalaks, et saada teatud toetusi.
Soovitav on tarvitada rasedate vitamiine.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt