hambaröntgen rasedana 26.06.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

käisin eile hambaarsti ja hoolimata sellest, et ütlesin arstile, et olen rase (10+) tegi ta mu ühest hambast pildi. Pani küll suure tinast põlle ette. Arvasin siis, et kui arst teab, et rase ja ikka röntgenisse saadab, siis ei ole see ilmselt ohtlik. Nüüd tagantjärgi aga kardan, et kas see ikka oli ohutu. Kas võis see mu lootele kuidagi halba teha?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. HambaRÖ on kaugel vaagna piirkonnast, seega lapsele ei tohiks see mõjuda. DR Kadastik