hirm sünnituse vastu 25.06.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Mina olen 26-aastane neiu ja mõtlen, et tahaks kunagi lähitulevikus lapse saada, aga mul on kohutav hirm sünnituse vastu. Muidu mul pole mingeid foobiaid ja olen täiesti terve normaalne inimene, aga see hirm tekkis mul juba aastaid tagasi (peale õe sünnitust) ja ma mõtlen selle peale automaatselt iga päev. Õde on mul psühholoog ja ma rääkisin temaga, aga see ei aidanud. Olen kuulnud, et sellel hirmul on isegi mingi teaduslik termin olemas. Kas minu puhul oleks võimalik teha plaaniline kesirilõige? Mida Te arvate, kuidas saaks mind aidata?
Ette tänades,
Olga

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Olga!
Teil on õigus, küsimus kuulub psühholoogia valdkonda. Kui professionaalne psühholoog ei suuda aidata sotsiaalfoobia korral, siis on sageli vajalik psühhiaatri nõustamine ja retseptiravimid.
Aga, kui Te täna ei soovi rasestuda, siis Te ei pea ju sellele mõtlema. Kõigepealt leidke endale sobiv partner. Kindlasti teate, on vajalik koos veeta kõik neli aasta-aega, et sobivus oleks kindlam. Perepsühholoogid soovitavad koos elada nii kaua, kui mees hakkab soovima last. Kui Te ei rasestu 6 menstruaaltsükli järel, siis on vajalikud viljatu paarisuhte uuringud, mis samuti võtavad aega. Täiskantud rasedus kestab 40 nädalat.
Nagu näete, on kuni võimaliku rasestumiseni väga pikk maa läbida. Läbige edukalt enne kõik need olukorrad, siis võikisime anda nõu edaspidiseks. Kaasajal on naistenõuandlate juures professionaalsed erikoolitusega psühholoogid. Ka on võimalik keiserlõige kasvõi erahaiglates. Arstlikel näidustusel on samui tehtud keiserlõikeid, näiteks vaginismi korral.
Psühholoogilisi toimetuleku strateegiaid ja koolkondi on palju. Kindlasti on ka Teie jaoks võimalik leida sobiv.
Ärge täna muretsege, nautige suve, sõpru, häid suhteid jm.
G.Litter, www.naistearst.ee, Amsterdamist