metronidazol nycomed ja rasedus 23.06.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Nahaarst määras metronidazoli 10 päeva 500 *2. Olen võtnud 5 päeva ja nüüs selgus, et olen rase. Samuti olen tarbinud kaks nädalat dida tablette. Kas loode on ohus ja rasedus tuleks katkestada. Nagu olen aru saanud, on ohud seoses vanusega. Minu vanus 35.
Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui on teada, et on kinnitatud rasedus, siis reeglina ei määrata suukaudset preparaati Metronidasooli kuni 12. nädalani. Kuid samas ei ole nimetatud preaparaati väärarendeid põhjustavate ravimte loetelus, millega saate ka ise tutvuda Eesti Naistearstide Seltsi kodulehelt: http://www.ens.ee/rasedusjuhend_frames.htm.
Ravimi kohta on järgmine soovitus:
Metronidasool läbib platsentaarbarjääri. Ehkki ravimit on antud rasedatele ilma märkimisväärsete komplikatsioonide tekkimiseta, on soovitav vältida suu kaudu manustamist ning andmist raseduse esimesel kolmel kuul. Anaeroobsete bakterite põhjustatud ägedate infektsioonide puhul, kui on vajalik metronidasooli manustamine, tuleks kaaluda ravist loodetava kasu ja võimaliku ohu vahekorda. Seda otsustab arst.
Dida tablette ei tunne.
Kuna Metronidasooli annused ei ole suured ja kasutusaeg lühike, siis meditsiinilist näidustust raseduse katkestamiseks ei ole. Riske on ju tegelikult palju.
Soovitused:
-ostke apteegist rasedate vitamiinid ja juurde nii palju foolhappe tablette, et päevas saaksite kokku foolhapet 1 mg. Foolhappele omistatakse väärarendite vastast toimet.
-broneerige aeg naistearstile. Rasedate ravijuhendi järgi on mitmed uuringud vääraerendite varajseks avastamiseks: kuklavoldi uuring kuni 13+6, Triple test 15.-17.nädalal, loote arengu kontroll 20+-1 nädalal.
Teil on õigus, vanusega on seotud enamus riske. Lootevee geneetilist uuringut tehakse alates 37-eluaastast.
Püüdke olla positiivne ja rahulik, kui rasedus kasvab ja areneb, siis on selleks ka vastavad tingimused olemas.
G.Litter
www.naistearst.ee