rasedus ja seks 20.06.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas raseduse ajal võib sperma kahjustada loodet, kui seda on tuppe läinud, ja kuidas mõjub seenhaigus raseduse ajal lootele? Tekkis järsku rohke kohupiima taoline voolus ja ei saa sellest lahti enam. Värvus rohekas kollane. Ma ikka mures ka selle pärast, ei tea mis teha võib. Arsti juures käisin ja ütles et väike seen on ja kirjutas 1% Klotrimasool GSK-d. Kuid seda võisin kasutada ainult 5 päeva ja rohkem mitte. Ära see ei läinud. Raseduse nädal on 23 nädalat. Mida teha?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Sperma ei kahjusta loodet, seega suguelu on lubatud kogu raseduse aeg-.Tupeseen tekib sageli raseduse ajal, kuna organismi immuunsüsteem on muutunud. Kui 5 päevasest ravist ei olnud abi, siis peaks kindlasti ravi jätkama. Reeglina ongi ravi 7 päeva ja kui ei aita, siis peate seda kordama. Sünnituse järgselt probleem reeglina kaob.Raseduse ajal on ka voolust rohkem kui tavaliselt ja see on normaalne. Kui kaasneb sügelus ja on tupe seenpõletik, siis seda peab ravima ja sageli raseduse ajal mitu korda. Dr Kadastik