rasedus ja vaktsiin 06.06.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem selles, et plaanis on rasestuda. Kuid ennem tahaks ära teha puugivastase vaktsiini. Ehk kui täna 07.06 teen esimese vaktsiini süsti ja kahe nädala pärast teise, siis kas peale teist süsti võiks hakata proovima rasestuda või pean ootama mingi aeg.

Parimat,
P.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud P.!
Teil on õigus, toimigegi nii, nagu kirjutate..."Kuid ennem tahaks ära teha puugivastase vaktsiini."
Üldjuhul rasedaid ei vaktsineerita, ainult elulistel kaalutlustel. Kuna Te täna rase ei olevat, siis õige oleks üks otsus korraga: vaktsineerige ja siis rasestuge. Tavapärane soovitus on peale ravimeid lasta mööda üks normaalne menstruatsioon ja siis võib rasestuda.
G.Litter
www.naistearst.ee