võimalik rasedus 06.06.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere! olin reisil olles vahekorras, ning kondoom purunes, seega hakkasin kartma, et võisin rasedaks jääda. kuna olime mägimatkal, ei saanud apteeki enne kui ülejärgmise päeva hommikul, ostsin sos pille ja võtsin ühe tableti sisse.eelnevad kogemused sos-idega puudusid, kuid kodus olles hakkasin netist uurima, et peaks võtma kaks tabletti, on teil kogemusi, kas tänapäeval võivad olla müügi ka 1-tabletised pakid, mis samamoodi toimivad? apteeker ei öelnud küll, et peaks 2 võtma.kuuendal päeval pärast tabletti algas veritsus, mis on vähesel määral juba kolmandat päeva, seega peaks ju kindel olema, et ma ei saanud rasestuda? vahekorrast 11-ndal päeva tegin ka rasedustesti, mille tulemus oli negatiivne. kuna toimub veritsus, siis puudub ju võimalus, et ma rase olen, või peaksin siiski arsti poole pöörduma?
oleksin kiire vastuse eest väga tänulik!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse.
SOS pille on erinevaid. Kui tarvitada pille 12-tunni jooksul, siis võib olla 1 tablett. Kui hiljem, kuni 72 tundi, siis kasutatakse reeglina 1 tablett ja 12 tunni järel veel 1.
Preagu olge rahulik. Oodake ära menstruatsioon.
Kui menstruatsioon hilineb ja on juba 36. päev, lugdes viimase menstruatsiooni 1. päevast, siis korrake rasedustest hommikusest uriinist. Kui test on negatiivne, aga menstruatsioon pole ikka tulnud, siis korrake rasedusteste hommikusest uriinist 1x nädalas ja broneerige aeg naistearstile.
Valige koos naistearstiga omale sobivaim soovimatust rasedusest hoidumise meetod.
Aeg broneerige kohe, sest suvepuhkuste ajal on aegu vähem.
G.Litter
www.naistearst.ee