rasestumine beebipillide võtmise ajal 16.05.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

jäin rasedaks beebipillide (Marvelon) võtmise ajal, ilmselt ebaregulaarsuse tõttu. Nüüd olen mures, et kuidas võis see lootele mõjuda. Jätkasin tablettide võtmist umbes nädala pärast rasestumist. Kas on põhjust muretsemiseks?

Ette tänades,
murelik tulevane ema

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Pillide võtmisel raseduse algul ja rasestumine pillide foonil pole näidustus raseduse katkestamiseks. Pole leitud pillide toime kahjulikkust lootele.Dr Kadastik