Raseduse katkestamine 08.05.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere!Olen 37-aatane,7.ndat korda elus rase, 4 korda sünnitanud.Abordid on olnud kirurgilised.Viimane abort 2005 sügisel, nüüd jälle probleemi ees.Olen kasutanud mitmeid eri vahendeid rasedusest hoidumiseks.Hea ja sobiv oli tuperõngas.Kahjuks haigestusin tuberkuloosi, mis välistas hormoonvahendite kasutamise.Vahepeal sain hakkama tupeküünaldega, aga veidi enne ravi lõppu rasestusin ikkagi, kuigi tegin kõik õigesti.Nüüd juba 4-5 nädal, test positiivne, kahtlust pole.Ja küsimus:kas on võimalik ka kuidagi mitte-kirurgiliselt rasedust katkestada?Sünnitada ma küll ei julge, pole veel tuberkuloosist taastunud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere.Soovitaks teile medikamentoosset aborti, mida tehakse kuni 9 rasedusnädalani. Selleks pöörduge günekologi poole, kes teavitab teid selles suhtes igati. Ärge viimase hetke peale jätke, kuna medikamentoosne abort on efektiivsem kui rasedus on väiksem. Dr Kadastik