tahan last 19.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

TERE

Olen 34 aastane.Mul on olnud üks sünnitus 10.5 aastat tagasi.On ka olnud emaka väline rasedus 1997 a.Selle aasta alguses tehti puhastus kuna loode oli sees surnud - rasedus u. 2 kuud.

Põhiline mure aga on selles, et põen neuroosi ja mul on üheksandat aastat ravimid peal.Kasutan Xanaxit, propranolooli, zolofti ja ööseks 5 mg. nitrasepaami.Sooviks ka Teie arvamust, kas mul üldse mingit väljavaadet väikesele beebile keda väga sooviks või on need rohud lootele väga ohtlikud ?

Lugupidamisega Ene

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kallis Ene.

Pöörduge oma psühhiaatri poole, et arutada lapsesaamise probleemi. Kas rasestumine on Teie praeguse seisundi juures võimalik? Kas Teie haigus võib raseduse ajal ägeneda, või võib ägenemine toimuda peale sünnitust? Kui olete leidnud, et rasestumine ei muuda Teie seisundit halvemaks, tuleks korrigeerida ravi selliseks, mis oleks oodatavat beebit kõige vähem kahjustav. On ravimeid , mida ei või kasutada raseduse esimesel 12 nädalal, kuid mis on lubatud hiljem. Kõige paremat nõu oskab Teile anda siiski Teid raviv arst.

Tervitades Aire Sekavin