rasedus ja põiepõletik 20.03.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

kuidas ravida põiepõletikku raseduse ajal ja millised ohud kaasnevad?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Raseduse ajal tuleb põiepõletiku diagnoos püstitada uriini analüüsiga ja uriini külviga bakteritele. Reeglina teeb uuringut teostanud labor leitud bakteritele ka tundlikkuse antibiootikumidele, mille järgi saab valida parima rasedale sobiva ravi. Ravimitest, millele leitud bakter(id) on tundlik(ud), valitakse rasedale lubatud ravimid.
Lihtsamatest ravimitest on rasedatele lubatud Nitrofurantoiin. Kuid kõik ravimid on retseptiravimid ja Teie raviarst saab neid ordineerda peale uuringuid.
Ise saate rohkelt juua põie- a neeruteesid, kasutada intiimpesuks vaid apteegi pesuvahendeid, n. Lactacyd. Naistearst peaks välistama tupepõletikud, n. tupeseene, mis põhjustab samuti urineerimiskaebusi.
Ohtlik on mitte ravida kuse-suguteede nakkusi. Ravimine on rasedatel kohustuslik, sest muidu või rasedus iseeneslikult katkeda.
G.Litter
www.naistearst.ee