raseduse esimene trimester 15.03.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus tekkis seoses valgevoolusega esimese trimestri jooksul. Olen praegu kuuendal nädalal. Minu arst kirjutas retsepti Conifug´ile. Mina aga ei taha seda hakkata kasutama, kuna karbi sees olevas lehes oli väga selgelt kirjas, et esimeses trimestris ei tohi seda kasutada. Mis on kõige parem lahendus? Mis vahenditega on võimalik valgusvoolust ravida raseduse ajal.
ja üks küsimus veel. Kuna mul on hommikuti madal vererõhk aga koffeiini ei ole soovituslik tarbida, siis mis võiks alternatiiviks olla?
Aitäh vastuse eest!
Aleksandra

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Aleksandra!
Rasedatel suureneb füsioloogilise valgevooluse hulk. Kui voolus Teile kaebusi ei põhjusta, siis ei ole vajalik ka ravida. Kui voolus põhjustab sügelust, kipitust, ärritust, on halvalõhnaline, määriv, siis sobivad rasedatele tupekuulikesed Gyno-Pevaryl.
Piimaga kohv hommikuti on rasedatele lubatud. Raseduse kasvades reeglina tõuseb ka vererõhk.
G.Litter
www.naistearst.ee