Päevad 25.02.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 20a naine, lapsi pole.
Millest võib selline asi tulla et päevad jäävad kogaeg hiljaks ja nii 2-3 nädalat, vahest isegi rohkem?
Ja selline mure et kui olengi juba 1kuu rase olnud, kas seda võimalik peatada ka ilma kirurgilise sekkumata, näiteks tabletiga?

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Normaalseteks menstruaaltsükliteks peetakse menstruaaltsükleid 21-35 päeva, mis ei vaja ravi. Te peaksite märkima menstruatsioonide 1. päevad ja lugema menstruaaltsüklite pikkused.
36.päeva hommikusest uriinist tuleks teha rasedustet, mille saate osta apteegist. Kui rasedustest on negatiivne, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega, mis sünnitamata naisel vajaks ravi.
Peaksite otsustama, kas praegu soovite rasestuda ja sünnitada või hoiduda soovimatust rasedusest. Kui soovite rasedusest hoiduda, siis Teile oleksid parimad kas antibeebipillid, rasedusvastased plaastrid või tuperõngas Nuvaring, mis kõik hoivad ära soovimatu raseduse 100% õigel kasutamisel ja oleksid Teile ka menstruaaltsükli häirete raviks.
Broneerige aeg naistearstile nõustamiseks ja uuringuteks.
Soovimatut rasedust saab katkestada ka medikamentoosselt ehk tablettidega, mis on oluliselt kallim.
G.Litter
www.naistearst.ee