sos-pillid ja verejooks 21.02.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere! ja jätkuvalt jõudu! siin aga minu mure. paraku juhtus nii, et enese rahustuseks võtsin igaks juhuks sos-pilli, nädalake hiljem algas veritsus mis läks üle tugevaks verejooksuks, kestvuseks ligi viis päeva, nüüd aga määrib samuti juba mitmes päev, seega 11.02 algas ja 21. 02 ikka veel määrib. kuigi on mul ka ilma tsükklisse vahele sekkumata päris pikad päevad koos lõpumäärimisega kokku nädal, olen nüüd ikka päris ehmunud ja murelik. samas pean tunnistama, et hetkel on vägagi stressi rohke periood. ei mäleta täpselt ka tableti nime, kuid postinoor see polnud, sellega on mul paraku ka kogemus aga mitte midagi sellist. seekord oli pakis ka ainult üks tablett. siiani on päevad käinud ka ilusasti nagu kellavärk. SOS- pille ei tarvita ma aga sugugi endale aru andmata, kahe aastajooksul on see mul nüüd teine kord.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõik SOS pillid võivad põhjustada tsüklihäireid. Ususn,e teie probleem on tingitud sellest. Sellepärast SOS pille kasutada ainult väga äärmisel juhul.. Nüüd soovitan alustada pillidega nt, mis reguleerib teie tükli ära. Igal juhul minge günekoloogi poole. DR Kadastik