ANTIBIOOTIKUMI TETRAZUKLIN MÕJU LOOTELE 7-8 RASEDU 18.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

TARVITASIN ANTIBIOOTIKUMI 7-8 RASEDUSNÄDALAL TEADMATUSEST.OLEN TÄNASEKS 8 KUUD RASE. SIIANI ON RASEDUS KULGENUD NORM.OLEN TEINUD KA LOOTEVEE ANALÜÜSI ÜHEKSKI PÄEVAKS EI SUUDA UNUSTADA TARVITATUD ROHTU VÕTSIN SEDA 5 PÄEVA KUI SUUR VÕIB OLLA RISK JA MILLEGA PEAN ARVESTAMA.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tetratsükliin on tõepoolest ravim, mille kasutamine raseduse ajal ei ole lubatud. Tetratsükliini suurte annuste kasutamise tagajärel on leitud loote väärarendeid , eriti just luukoe ja hammaste arengus. Et Teie rasedus on kulgenud siiani probleemideta ja ultraheli uuringul on loode olnud normaalselt arenenud, on väga tõenäoline , et Teie laps ei ole kahjustunud. Soovitan siiski ultraheli uuringut ka raseduse 36-37 nädalal. Nendel lastel, kelle ema on tarvitanud raseduse ajal Tetratsükliini on leitud võrreldes eakaaslastega rohkem hambakaariest ja piimahammaste emaili alaarengut .Soovitan hakata lapsele juba varakult õpetama suuhügieeni, et luua jäävhammaste arenguks võimalikult head tingimused. Kui Teie lapsel peaks olema hammastega probleeme, saate kindlasti parimat nõu just hambaarstidelt.

Ärge muretsege -Teie ravimi kasutamise aeg on olnud lühike ja Teie laps on kenasti kasvanud ja arenenud- on suur tõenäosus, et Teie laps ei ole ravimist kahjustunud.

Tervitades Aire Sekavin