Päevad pärast sünnitust 15.02.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 34 a, sünnitasin 7 kuud tagasi oma esimese lapse. Imetan, pille ei võta, päevi pole siiani olnud. Eile hakkas kergelt määrima, sellega kaasnes päevade moodi pakitsus alakõhus. Määrimine on täna jätkunud. Enesetunne norm.
Sünnitus kulges hästi. Kaks aastat tagasi avastati HPV viirus, kõrge riskiga, nõrk düsplaasia emakakaelal. Käisin korralikult kontrollis ning pärast sünnitust oli PAP korras. Arsti juurde uut PAPi tegema sain aja kuu lõpuks.
Minu küsimus on nüüd selles, et kas päevad minu olukorras võivadki olla ainult määrimine ja väga ebakorrapäraselt toimuda? Või on mul põhjust muretsemiseks, arvestades muid tegureid? Tänud ette! Mari

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mari!
Rinnaga toitmise ajal saabub menstruatsioon ~6-8 kuu möödudes või hiljem. See sõltub rinnaga toitmise intensiivsusest. 3. sünnitusjärgne kontroll ongi oluline peale 1. menstruatsiooni.
See on õige, et broneerisite naistearstile aja. Kindlasti korratakse siis PAP test.
Rinnaga toitvatel emadel võivadki menstruatsioonid olla verevaesemad ja ka ebakorrapärased.
Kasutage rasedusest hoidumiseks kondoomi.
Rinnaga võiks toita vähemalt 10 kuud.
G.Litter
www.naistearst.ee