kuum vann raseduse ajal 12.01.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui kahjulik on raseduse ajal kuum vann ja millist mõju avaldab?Kaua võib olla järjest vannis ,et see oleks lapsele ohutu?
Kubm on ohutum vann või saun?
Rasedust 17 nädalat

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Hügieeniprotseduurid on ka rasedatele lubatud. Oluline on jälgida enesetunnet.
Raseduse lõpupoole ei soovitata väga kuuma vanni ja väga kuuma sauna kestvalt verejooksu ohu ja raseduse iseenesliku katkemise või enneaesge sünnituse riski tõttu. Kuumaga laienevad veresooned ja vererõhk võib langeda.
Tegelikus elus tuleb säästa ümbritsevaid paanika eest, kui midagi erakorralist juhtub.
Kuna loode on lootevees, emaka õõnes, ümbritsetuna lootekestadest, emaka lihaskihist, Teie kõhukelmest, aponeuroosist-kõhu eesseinast, lihaskihist ja rasvkihist, siis looduses on nii seatud, et loode on hästi kaitstud.
Oluline on pidev tervise kontroll. Külastage emadekooli, rasedate ujumist ja võimlemist.
G.Litter
www.naistearst.ee