Rasedus peale tabletiaborti ja postinor 28.12.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Küsimus veider. Nimelt tegin mõni kuu tagasi tabletiaborti, umbes oktoobri alguses. Spiraaliga pidin ootama seni,kuni päevad stabiilseks saavad. Vaid 1 kord olin kaitsmata vahekorras ja järgmisel päeval võtsin postinori. Küll aga võtsin postinori valesti:olin netist enne uurinud ja saanud teada, et tuleb võtta2 tabletti ära ükshaaval,12 tunnise vahega. Pärast lugesin aga pakilt, et tuli võtta 2 tk korraga.
Igatahes olen nüüd jälle rase. See küll ei vaimusta mind, aga otsustasin kaine mõistuse toel, et kolmas laps võiks küll veel tulla. Ainuke mure on selles, kuidas mõjub lootele postinor ja et rasestusin kohe peale aborti uuesti. Ma oletan, et organismis on siiski mingid jäägid alles ja postinor samuti tundub "keemiline". Kas äkki oleks targem uuesti katkestada? äkki sünnib laps vigane? Kas postinor ei oleks pidanud raseduse hoolimata valest manustamisest siiski ära hoidma?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ku te jäite rasedaks postinori foonil, siis järelikult organismis on kõik OK. Raseduse katkestamine pole näidustatud.- Postinor ei ole 100-%line kaitse.Dr Kadastik