adenoi viirus ja raseduse lõpp 11.12.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere. ma ei tea kas viiruse nimi päris õigesti kirjas aga midagi sellist tõi mu laps lasteaiast koju ja nakatusin isegi. endal rasedust umbes 36 nädalat. nüüd olen haige olnud üle nädala, on köha-nohu ja kurg veidi valus, palavikku pole olnud. rohtusid eriti kasutanud pole, ainult looduslikke mida soovitasid perearst ja apteeker. mure nüüd järgmine. kuidas see viirus mu kõhutitad mõjutab. söögiisu pole mul eriti olnud. haigusega koos saabus nüüd ka seen. ja mure on ka pissimisega. kui varem jooksin pidevalt wc vahet siis nüüd käin seal nii harva ja kui lähen siis kogus mis välja tuleb on väike ja tundub et ka tumekollasem. öösel wc enam ei käi (varem käisin nii 3-4 korda) ja hommikul on kogus väike. ma küll ei kaani juua aga ei ütleks et ka üldse ei joo.
ja üks mure veel seoses selle haigusega. kuna on köha siis kui köha hoog peale tuleb, tundub et ka tuleb püksi miskit aga mis sellest pole aru saanud, tundub nagu vesine ja lõhnatu vedelik. kas see võib seen olla, või piss või kas on mingi võimalus et lootevettt tilgub? loote liigutusi tunnen ja need nagu normaalsed.
lugu nüüd veidi pikk ja vist ka keeruline aga ehk saate natukenegi aidata.
ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tegemist on adenoviiruse poolt põhjustatud infektsiooniga.
Kuna Teil on rasedus 36 nädalat, siis adenoviiruse kahjulik mõju saab olla minimaalne, sest loode on peaaegu täiskantud rasedusele vastav (alates 38.nädalast).
Viirusinfektsiooni ajal on eriti tähtis vedelike tarbimine: tuleks juua rohkelt raviteesid, mahla jm. Jooma peaks vähemalt 1,5 kuni 2,5 l ööpäevas (kõik vedelikud kokku, ka supid, tee, mahlad jm.)
Suure tõenäosusega on tegemist stressinkontinentsi ehk uriini pidamatusega köhimisel. Saate juurde lugeda www.kuivaks.ee.
Lootevee eritumise kahtluse korral tuleks kanda pesukaitset ja jälgida, kas pesukaitse muutub pideval kandmisel.
Osalege kindlasti rasedatele mõeldud loegutes, mida loevad igas sünnitusmajas ämmaemandad. Vajalik eelregistreerimine. Vaadake valitud sünnitusmaja kodulehekülge ja perekooli.
G.Litter
www.naistearst.ee