Ei jää rasedaks(22) 03.12.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

olen üritanud 3 aastat rasedaks jääda , on olnud 4 rinevat partnerit . Ovulatsioonitest ei näita midagi , Seda teist joont üldse ei ilmugi , olen teinud mitmeid kuid . Päevad on korrapärased . 29 päeva .
18 aastaselt tegin aborti
, peale seda ei kasutanud enam kuni tänaseni rasestumisvastaseid vahendeid .
Käisin ultraheliuuringus nädal tagasi see näitas :
Emakas on anteversioonis , nihutatud vasemale 6,1 * 3,9 * 4,7cm
Endomeetrium 0,8 cm
Parem ovaarium 2,7 * 1,7 cm
Vasem ovaarium 2,0 * 1,9 cm
Kas see on normaalne?
Milliseid uuringuid ma võiks järgmisena ette võtta? Kas on võimalik et ovulatsiooni enam ei tekigi ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Viljatu paarisuhte uuringud:
1) 5 põletiku-uuringut Teil DNA meetodil
2) leitud põletikutekitajate ravi koos partneriga
3) partneri uuring meestearstil nii põletikutekitajatele kui ka sperma kvaliteedile ja läbivaatus
4) laparoskoopiline uuring Teil, et kontrollida munajuhade läbitavus, välistada endometrioos ja liited väikevaagnas
5) munajuhade läbitavuse olemasolul ja normaalse spermogrammi puhul on võimalik ovulatsiooni stimuleerida ravimitega 3 menstruaaltsükli jooksul.
Kuna olete noor, siis peale kõiki neid uuringuid ja ravimeetodeid võiksite 1 aasta jooksul proovida spontaanselt rasestuda.
Kui ka siis ei rasestu, saab uurida hormoonide taset ja teostada inseminatsiooni või kehavälist kunstlikku viljastamist.
Ärge kaotage lootust, olete väga noor.
Broneerige plaaniline aeg naistearstile viljatu paarisuhte uuringuteks.
Ultraheliuuring sõltub m. tsükli päevast, kuid üldjuhul on ta normi piires, kui see oleks m. tsükli algus. Õhuke endomeetrium!
G.Litter
www.naistearst.ee