rasedusaegne sügelus 02.11.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

On jooksmas 29.rasedusnädal ja kaebuseks ülekeha sügelus. Arsti juures võeti vereproov, et uurida maksanäitajaid. Tulemusi veel ei tea, arst kirjutas ravimi Ursosan. Peale ravimi infolehe lugemist puges kahtluseuss hinge, kas seda ravimit ikka võib kasutada, kuna seal selgelt kirjas, et raseduse ja imetamise ajal kasutamine vastunäidustatud. Kas siis on ikka lubatud ja kas selline kaebus võib ka kuidagi lootele ohtlikuks kujuneda?

Tänan

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

URSOSAN ON VASTUNÄIDUSTATUD RASEDUSE AJAL. Raseduse ajal sügelus ei kahjusta loodet, kui just teil endal pole väga ebameeldiv. Soovitatakse antihistmiinikume, kui probleem häirib teid. Kindlasti peaksid tehtud olema maksa analüüsid. Dr kadastik