rasedus ja lambliad 14.10.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Sain teada et mul on lambliad.Probleem on selles et olen 15 n rase ja arstid ütlesid et raseduse ajal ei ravitagi seda.Tunnen ennest kehvasti ja muutun järjest kõhnemaks enne rasedust olin u 53 kg ning nüüd kõigest 48,6 ja ribid hakkavad juba nähtavale tulema,samuti sabakont annab istumisel tunda.Tahan teada kas tõesti pole lambliatele ühtegi ravi raseduse ajal? Kardan et ei jõua niimodi rasedust lõpuni kanda seda enam, et sünnitada.Isu erilist pole sest seest iiveldab pidevalt(rasedusega seotud iiveldus kadus 11 nädala paiku).Rasedus on esimene tahaks ikkagi sünnitada ning toita last rinnaga. 21 a neiu. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Rahvakeeles maksalutikaid tõesti ei ravita raseduse ajal, kuna need otseselt ei ole kahjusta loodet.. Kui aga organism on kurnatud, siis soovitaks teha Metronidazol ravi 10 päeva. Sellises raseduse suuruses on lubatud ravi teha.Dr Kadastik